

УКРАЇНСЬКА ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ
ТРУДОВЕ ПРАВО


Трудове право
ПОСЛУГИ В СЕКТОРІ ТРУДОВОГО ПРАВА
-
Формування трудових й цивільно правових договорів
-
Поновлення на робочому місці
-
Отримання додаткової відпустки по догляду за дітьми
-
Представництво в спорах про відмову щодо прийняття на посаді
-
Зміна статті за якою відбулось звільнення
-
Відшкодування моральної шкоди
-
Оскарження наказу про дисциплінарне стягнення
-
Отримання компенсації за отриману травму на виробництві
-
Позовна діяльність щодо компенсації матеріальних збитків
-
Захист інтересів робітників звільнених через скорочення штату
-
Відновлення військових на службі
-
Відновлення працівника поліції на посаді, після атестації
-
Встановлення факту припинення трудових правовідносин
-
Витребування заробітної плати за час вимушеного прогулу
-
Стягнення заборгованості по заробітній платі
-
Витребування трудової книги після звільнення
та інші послуги......

Послуги трудового адвоката допоможуть роботодавцю правильно організувати процес призначення на посаду та звільнення з робочого місця найманих працівників. Спеціаліст сформує кадрові документи, прийме участь в перевірці органів Держпраці та податкової інспекції, підготує всі необхідні документи для дотримання норм закону в трудових правовідносинах з найманими працівниками. Зможе захистити інтереси роботодавця в судовому порядку з усіх питань що стосуються трудового права, та ін.
Найманим працівникам допомога адвоката знадобиться для захисту законних прав та інтересів. А саме, встановлення факту наявності або припинення трудових правовідносин, оскарження незаконного звільнення, стягнення заборгованості по заробітній платі, витребувати заробітню плату за наднормову роботу в вихідні та святкові дні, отримати додаткову оплату за період відсутності виплат по встановленій договором заробітній платі, оскарження наказів про дисциплінарні стягнення, та ін.
Питання які частіше всього ставлять наші клієнтіи на консультації щодо трудових правовідносин:
Суд може відмовитись приймати позовну заяву?
Конституцією України закріплене право на звернення до суду, саме тому суд не може відмовити вам у прийняті позовної заяви якщо вона відповідає всім встановленим вимогам.
В який саме суд необхідно звертатись для вирішення спору в трудових відносинах?
Необхідно звертатись в суд загальної юрисдикції за місцем прописки чи проживання позивача або за місцем реєстрації суб’єкта господарювання. В окремих випадках потрібно звертатись до господарського суду.
Яка тривалість розгляду справи судом ?
Згідно ст. 157 Цивільно процесуального кодексу України, суд розглядає справи протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, а справи про поновлення на роботі, протягом одного місяця.
Коли я можу звернутись до суду для захисту своїх прав в трудових правовідносинах?
На протязі трьох місяців з моменту отримання інформації щодо порушення ваших прав. У випадку незаконного звільнення термін звернення до суду складає один місяць. Щодо спорів про оплату заборгованості по заробітній платі дані строки не поширюються, оскільки є можливість відновити строки позовної давності. Для роботодавців строк звернення до суду з заявою про відшкодування збитків складає один рік.
Які частіше всього бувають порушення щодо виплати заробітної плати?
Невчасна виплата заробітної плати. Згідно закону, роботодавець зобов'язаний здійснювати авансовий платіж до 22 числа, а саму заробітню плату до 7 числа.
Умисні чи неумисні помилки в процедурі звільнення. Це неправильні розрахунки зарплатні, затримки в видачі заробітної плати, відсутність компенсації за кожен день затримки зарплати, відсутність компенсації за невикористану відпустку, а також затримки в поверненні трудової книги.
Який максимальний строк випробувального періоду?
Три місяці, це максимальний строк випробувального періоду.
В якому випадку підписується трудова угода?
Зазвичай трудова угода підписується з працівниками які займають керівні посади.
Що вважається прогулом?
Прогул – це відсутність працівника без поважної на то причини на робочому місці, сумарно більше трьох годин протягом робочого дня.
